KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206171
*
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:42:55
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
*
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14